موافقت مجلس با پرداخت مستمری بدون شرط به فرزندان و همسر بیمه شده متوفی


موافقت مجلس با پرداخت مستمری بدون شرط به فرزندان و همسر بیمه شده متوفی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان تامین اجتماعی را مکلف به پرداخت مستمری به فرزندان و همسر بیمه شده متوفی که زیر 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند نسبت به سنوات کرد.

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 13 شهریور) مجلس شورای اسلامی با 143 رای موافق، 26 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 176 رای ماخوذه سازمان تامین اجتماعی را مکلف به پرداخت مستمری به فرزندان و همسر بیمه شده متوفی که زیر 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند نسبت به سنوات کرد.

براساس ماده واحده این طرح سازمان تامین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل 10 سال حق بیمه پرداخت نموده‌اند و به سن 60 سال برای مردان و 55 سال برای زنان رسیده‌اند یا به هر دلیلی به تشخیص کمیسیون‌های موضوع ماده 91 قانون تامین اجتماعی مصوب 3/4/1354 و اصلاحات بعدی آن در سنین کمتر از موارد فوق از کارافتاده شده‌اند ولی از حق مستمری برخوردار نمی‌شوند، متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی پرداخت نماید.

همچنین افرادی که کمتر از 10 سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند می‌توانند با پرداخت مابه‌التفاوت حق بیمه اعم از حق کارگر و کارفرما تا 10 سال به نرخ سال جاری، از امتیاز بازنشستگی این بند برخوردار شوند.

گفتنی است بیش از 2 ساعت از زمان مجلس به بررسی و مذاکره پیرامون این طرح اختصاص یافت و مخالفان طرح کسری منابع سازمان تامین اجتماعی را دلیل مخالفت با این طرح اعلام کردند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در مخالفت با تصویب این طرح اعلام کرد: سازمان تامین اجتماعی براساس بودجه سال جاری 5 هزار میلیارد تومان کسری و 550 هزار میلیارد تومان تعهد نسبت به سنوات بیمه شدگان دارد.

/ 2 نظر / 25 بازدید
لینا

سلام وبلاگتون رو دیدم مطالبش قشنگ بود ازش استفاده کردم لطفا سایت مارو هم نگاه کنید http://mehestan.org/page.php?29 مطالبش راجع ساختمان هوشمنده مثل آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند سیستم‌های حفاظتی وامنیتی خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و غیره . اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید

شارژآل

با عرض سلام و وقت بخیر همکار گرامی؛ شما به عنوان یکی از دارندگان 500وبلاگ برتر مد نظر شرکت ما مبنی بر ایجاد فروشگاه کارت شارژ انتخاب شده اید. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فروش کارت شارژ در اینترنت می باشد که با دعوت از وبلاگ نویسان کوشا و با پشتکار و در اختیار گذاشتن یک فروشگاه کارت شارژ مستقل به مدیران وبلاگ ها این امکان را فراهم می آورد که با فروش هر کارت شارژ در سود فروش آن ها سهیم باشند.قابل ذکر است که تمامی کارت شارژ های موجود در این شرکت در اختیار شما قرار می گیرد و شما با فروش هر کارت شارژ در فروشگاه خود می توانید اقدام به کسب درآمد نمایید. جهت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده یک فروشگاه تست هر چه زودتر به سایت ما مراجعه فرمایید. با آرزوی موفقیت و شاد کامی از خداوند منان برای شما.